Altamira Softworks

Sme stabilná softwarová firma, ktorá si za roky svojej existencie dokázala vybudovať kvalitný tím, dobrú povesť a bohaté portfólio referencií z mnohých oblastí. Realizujeme prevažne zákazkový vývoj softwaru na mieru prakticky ľubovoľného rozsahu. Prezrite si časovú os vývoja našej firmy s najdôležitejšími míľnikmi.

Prípadové štúdie

Kde pôsobíme?

26 % obratu našej spoločnosti tvorí spolupráca s firmami v Rakúsku, kde máme aj zastúpenie. 24 % nám zarobí Česká republika, 37 % Slovensko a zvyšok koláča tvorí Švajčiarsko, Nemecko a USA.

Pre akých klientov?

35 % nášho obratu pochádza z oblasti farmaceutického priemyslu. 19 % prinášajú médiá, 16 % finančníctvo, 10 % štátne projekty, životné prostredie a iné oblasti koláč dopĺňajú.

2018 / Rast


Medzi rokom 2017 a 2018 sme dosiahli 35 % rast obratu, a to aj vďaka úspešným projektom na rakúskom trhu, kde sme získali viacerých klientov napríklad z oblasti logistiky alebo médií, ale najmä výhrou kontraktu so slovenským Štátnym ústavom na kontrolu liečív, pre ktorý dodávame komplexný software na manažment liekových registrácií vo formáte eCTD a NeeS. Náš tím sme posilinili o štyroch nových ľudí, dávame šancu študentom, ktorí si u nás popri platených stážach píšu bakalárky, spustili sme viaceré samostatné softwarové produkty ako napríklad www.slimedc.com či www.beectd.com.

2017 / Altamira Austria


V roku 2017 sme sa začali viac orientovať na zahraničné trhy, a to najmä na ten rakúsky. Získali sme niekoľko zaujímavých veľkých klientov, vďaka ktorým sme rozšírili nielen slovenský tím, ale začali budovať aj ten rakúsky. Okrem položenia základov našej rakúskej pobočky však rok 2017 tiež znamenal získanie jedného z mediálne najznámejších klientov Altamiry - Slovenské národné divadlo.

A to je bomba!

2015 – 2016 / Verejná sfÉRA


Koncom roka 2015 sme svoju pozornosť zamerali na verejnú sféru a podarilo sa nám vyhrať niekoľko verejných obstarávaní. Najzaujímavejšie z nich bolo obstarávanie pre Ministerstvo vnútra SR, pre ktoré sme vyvinuli aplikáciu zameranú na monitorovanie prejavov extrémizmu na internete. Aplikácia v prvom rade monitoruje internetové stránky na výskyt záujmových kľúčových slov a zároveň poskytuje príslušníkom policajného zboru možnosť jednoducho a rýchlo zdieľať informácie o prípadoch naprieč celým Slovenskom. Projekt bol financovaný zo zdrojov MVSR a EÚ.
Ďalšie bežiace projekty máme napríklad s Úřadom vlády ČR či Ministerstvom kultúry SR.

2014 – 2016 / Éra farmaceutického biznisu


Začali sme úspešnú a dlhodobú spoluprácu s česko-slovenskou spoločnosťou CEEOR, ktorá bola neskôr kúpená americkým investičným gigantom WPP a premenovaná na Kantar Health (www.kantarhealth.com). Pre spoločnosť známu na trhu farma priemyslu na celom svete vyvíjame komplexný štatisticko-analytický softvér pre analýzu commercial effectiveness - efektivity práce farmaceutických reprezentantov.
Spolupráca s Kantarom nás naučila mnoho o práci s big data a tiež sme sa naučili nuansy práce s medzinárodným korporátnym tímom (GB, USA, FR, SK, CZ, HU, PL...).

2013 – 2015 / Éra finančného sprostredkovania


Nadviazali sme úspešnú a dlhodobú spoluprácu s rakúskou spoločnosťou MBI s pobočkami v 7 EU krajinách. Vyvinuli sme pre nich nielen webstránky, ale najmä multi-level-marketing manažmentový systém na správu a manažment práce maklérov spoločnosti, vrátane komplikovaného systému na výpočet overhead provízií.

2013 – 2014 / J&T a TMR éra


Tatry Mountain Resorts spadajúcu pod J&T slovenskému publiku netreba predstavovať. Pre firmu vlastniacu väčšinu Tatier sme vyvinuli online hotelový booking systém s prepojením na recepčný a hotelový manažmentový systém Horec od Asseco Solutions. Vývoj prebiehal v spolupráci so spoločnosťou TravelData, s. r. o.

2012 – 2014 / Éra cestovného biznisu


Nadviazali sme dlhodobú spoluprácu so spoločnosťou TravelData a spoločne sme vyvinuli online booking systémy pre množstvo veľkých cestovných kancelárií v strednej Európe, ako napr.: TUI ReiseCenter (www.tui.sk), ETI (www.eti.at), Ruefa (www.ruefa.sk), Neckermann Reisen / Thomas Cook (www.neckermannreisen.sk) a mnoho iných.
Okrem veľkých touroperátorov sme vyvinuli white-label riešenie, vďaka ktorému sme vedeli online booking systémy predávať aj menším agentúram - rýchlo, lacno, efektívne. Okrem webov sme vyvíjali aj mobilné aplikácie (TUI ReiseCenter, Verne.sk).

2009 – 2012 / Univerzitný technologický inkubátor STU


Tesne po svojom vzniku bola Altamira prijatá do Univerzitného technologického inkubátora STU, ako inkubovaná firma. Prijali nás vďaka webovému projektu Obcesr.sk - aplikácia generovala šablónové webstránky pre mestá a obce Slovenska a riešila tak problém katastrofálneho stavu webstránok samospráv. Medzičasom sme pracovali na budovaní nášho mena získavaním komerčných klientov a spoluprácou s väčšími agentúrami.

2009 / Vznik Altamiry


Altamira vznikla počas horúceho leta, impulzívne, no s veľkou víziou.
Firma bola od svojho počiatku zameraná primárne na vývoj - webov, online systémov a neskôr mobilných aplikácií a už pred vznikom mala jasný biznis plán. Nevznikla ako "startup" a nikdy nemala externý kapitál. Od začiatku sa živila prácou pre skutočných klientov.


Poďme spolupracovať

Dohodnime si stretnutie, call alebo nám skrátka napíšte a porozprávajme sa o vašom projekte.
Keď nám dáte základné informácie, obratom vám vypracujeme orientačnú cenovú kalkuláciu vášho projektu.

Kontaktujte nás ešte dnes
Canyoning is fun, canyoning in 9 degrees water is even more fun 😀
.
#teambuilding #canyoning #canyoninginslovenia #grmecica #softwaredeveloper #softwarehouse #itguys #itdevelopers
Great success! All members of our team survived the canyoning 💪💪 .
#teambuilding #canyoning #canyoninginslovenia #grmecica #softwaredeveloper #softwarehouse #itguys #itdevelopers
Happily arrived to our teambuilding in Slovenia!
Zipline survival 😀
.
#slovenia #zipline #teambuilding #softwaredevelopers #itguys  #altamirasoftworks #funwithcolleagues
Our colleague Tomi is one year older and we do enjoy it 🍰
.
#happycolleagues #birthdayboy #cheesecakecupcakes #partyintheoffice #softwarehouse #softwaredeveloper #altamirasoftworks #yummymummy
Best gifts from the best colleagues. 
And what do you usually get?
.
#softwarehouse #itdeveloper #softwarecompany #gifts #presents #bestcolleges #inbeerwetrust #cheers #nazdravie
Our happiest office dog Moto is celebrating his 5th birthday today ✨
.
#officedog #officedogsofinstagram #officedogslife #officedoggo #happycolleagues #motushko #softwarehouse #softwarecompany #itdevelopers #petfriendlyoffice #dogsfriendly