Domov Firma

Software House Bratislava

Altamira softworks

Vznikli sme v horúcom lete v roku 2009. Po vyše desiatich rokoch na trhu sme etablovaná, stabilná slovenská softvérová firma, ktorá si za dobu svojej existencie dokázala vybudovať kvalitný tím, dobrú povesť a bohaté portfólio referencií z mnohých oblastí. Realizujeme výhradne zákazkový vývoj softvéru, mobilných aplikácií a webových riešení na mieru, prakticky ľubovoľného rozsahu. Okrem Slovenska sa sústredíme sa najmä na trh nemecky hovoriacich krajín.

Prehrať video

Kde pôsobíme?

26 % obratu našej spoločnosti tvorí spolupráca s firmami v Rakúsku, kde máme aj zastúpenie. 24 % nám zarobí Česká republika, 37 % Slovensko a zvyšok koláča tvorí Švajčiarsko, Nemecko a USA.

Pre akých Klientov?

35 % nášho obratu pochádza z oblastii farmaceutického priemyslu. 19 % prinášajú médiá, 16 % finančníctvo, 10 % štátne projekty, životné prostredie a iné oblasti koláč dopĺňajú.

Naše hodnoty

Firmy stoja a padajú na ľuďoch. My si zakladáme na dlhodobých dobrých vzťahoch a minimálnej fluktuácií. To zvyšuje kvalitu našich výstupov, lebo naši ľudia „sú v obraze“ a detailne poznajú projekty, ktoré realizujú. Sme malá softwarová firma, pracujeme v úzkom tíme, ale na veľkých projektoch. 

TEAL MANAGEMENT

Self-managed team

Pracujeme v prostredí bez striktne daných hierarchií. Hierarchie sú budované prirodzene, tím je preto súdržnejší a schopnejší autonómnejšej spolupráce.

Niečo za niečo

Voľnosť vs. zodpovednosť

Voľnosť v dochádzkach, rozhodovaní, pracovnej dobe je kompenzovaná požadovanou maximálnou zodpovednosťou za výstupy zamestnancov.

AGILE prístup

Voči klientom aj zamestnancom

Vyvíjame agilnou metódou a teda sme v pravidelnom kontakte s klientom počas vývoja. Agilní sme však aj dovnútra a transparentne komunikujeme voči sebe.

Projektový manažment

Uplatňujeme agilné metódy vývoja, ale nepreháňame to. Plánujeme precízne, ale počítame s tým, že plán sa počas vývoja projektu zmení. Náš tím je zžitý s nuansami softwarového vývoja.

Zloženie tímu

Seniorní developeri tvoriá základ nášhu tímu. Pomáhame však aj vychovávať mladšiu generáciu, no juniori sa ku klientským projektom dostávajú vždy len pod dohľadom seniora.

FOUNDER

Tomáš MašeK

HEAD OF DEVELOPMENT

Tomáš SÝKORA

FULLSTACK DEVELOPER

MICHAL FERÁK

FULLSTACK DEVELOPER

MAREK BACHÚRIK

FULLSTACK DEVELOPER

NORO ŠPÁNIK

KEY ACCOUNT Manager

MÁRIA ŠIMKOVÁ

ACCOUNT Manager

Martina Žilinská

FULLSTACK DEVELOPER

MARTIN FRIMM

FRONTEND DEVELOPER

MICHAL CIHÁK

FRONTEND DEVELOPER

JARO MELEG

BACKEND DEVELOPER

ADAM VOZÁR

BUSINESS DEVELOPER

ROMAN VELČÍK

SUPPORT

PAULína Šimonová

Linux Admin

Peťo Sucháň

2019
2019

Rok organizácie

Rok 2019 bol pre nás rokom výraznej zmeny organizácie práce. Zavádzame interné procesy na zvýšenie kvality našich výstupov, vznikajú nové - manažmentové - pracovné pozície, ktoré nám pomáhajú fungovať organizovanejšie a ešte profesionálnejšie. Z technického hľadiska sa viac sústredíme na React Native, vyvíjame množstvo webových aplikácií aj do exotických destinácií ako je napr. Katar a ďalej budujeme svoju pozíciu na slovenskom trhu.

2018
2018

Rok rastu

Medzi rokom 2017 a 2018 sme dosiahli 35 % rast obratu, a to aj vďaka úspešným projektom na rakúskom trhu. Náš tím sme posilinili o štyroch nových ľudí, dávame šancu študentom a spustili sme viaceré samostatné softwarové produkty ako napríklad www.slimedc.com či www.beectd.com.

2017
2017

Altamira Österreich

V roku 2017 sme sa začali viac orientovať na zahraničné trhy, a to najmä na ten rakúsky. Okrem položenia základov našej rakúskej pobočky však rok 2017 tiež znamenal získanie jedného z mediálne najznámejších klientov Altamiry – Slovenské národné divadlo.

2016
2016

Pharma Era

Začali sme úspešnú a dlhodobú spoluprácu s česko-slovenskou spoločnosťou CEEOR, ktorá bola neskôr kúpená americkým investičným gigantom WPP a premenovaná na Kantar Health (www.kantarhealth.com). Vyvíjame komplexný štatisticko-analytický softvér pre analýzu commercial effectiveness – efektivity práce farmaceutických reprezentantov.

2015
2015

Verejná sféra

Koncom roka 2015 sme svoju pozornosť zamerali na verejnú sféru a podarilo sa nám vyhrať niekoľko verejných obstarávaní. Pre Ministerstvo vnútra SR, sme vyvinuli aplikáciu zameranú na monitorovanie prejavov extrémizmu na internete. 

2014
2014

Éra finančného sprostredkovania

Nadviazali sme úspešnú a dlhodobú spoluprácu s rakúskou spoločnosťou MBI s pobočkami v 7 EU krajinách. Vyvíjame multi-level-marketing manažmentový systém na správu a manažment práce maklérov, vrátane systému na výpočet overhead provízií.

2013
2013

Tatry Éra

Pre firmu vlastniacu väčšinu Tatier sme vyvinuli online hotelový booking systém s prepojením na recepčný a hotelový manažmentový systém Horec od Asseco Solutions.

2012
2012

Travel Era

Vyvinuli sme online booking systémy pre množstvo veľkých cestovných kancelárií v strednej Európe, ako napr.: TUI ReiseCenter (www.tui.sk), ETI (www.eti.at), Ruefa (www.ruefa.sk), Neckermann Reisen / Thomas Cook (www.neckermannreisen.sk) a mnoho iných.

2009 - 2011
2009 - 2011

Éra dospievania

Tesne po svojom vzniku bola Altamira prijatá do Univerzitného technologického inkubátora STU, ako inkubovaná firma. Prijali nás vďaka webovému projektu Obcesr.sk – aplikácia generovala šablónové webstránky pre mestá a obce Slovenska a riešila tak problém katastrofálneho stavu webstránok samospráv. 

2009
2009

Vznik Altamiry

Altamira vznikla počas horúceho leta, impulzívne, no s veľkou víziou.
Firma bola od svojho počiatku zameraná primárne na vývoj – webov, online systémov a neskôr mobilných aplikácií a už pred vznikom mala jasný biznis plán. Nevznikla ako „startup“ a nikdy nemala externý kapitál. Od začiatku sa živila prácou pre skutočných klientov.

máte otázky?
ozvite sa nám
Dohodnime si stretnutie, call alebo nám skrátka napíšte a porozprávajme sa o vašom projekte. Keď nám dáte základné informácie, obratom vám vypracujeme orientačnú cenovú kalkuláciu vášho projektu.
Scroll to Top

ozvite sa nám

Dohodnite si konzultáciu

Budeme radi, keď sa s nami spojíte a predstavíte nám váš projekt.
Môžete nám tiež kedykoľvek zavolať na +421 948 247 270 alebo poslať správu cez Whatsapp. Čo najskôr sa s vami skontaktujeme.

Eric Yonter
5/5
Altamira Softworks demonstrated a mature and thorough project management approach, leading to the successful introduction of an improved platform. They’re very serious and are sure to follow-up in the tracking of the project. It’s well-structured and done professionally. I was completely satisfied with their responsiveness.

S Našimi klientmi

Budujeme partnerstvá

Vývoj webových riešení
Vývoj mobilnej aplikácie
Vývoj a podpora webstránky
Vývoj software a webov
Vývoj mobilných aplikácií
Vývoj a podpora softwarových riešení
Poskytovanie softwaru na prieskum trhu
Dátové migrácie a vývoj webových riešení.
Vývoj softwarových riešení pre lekárov
Vývoj webových a softwarových riešení
Vývoj a podpora webových riešení.
Vývoj a podpora webových riešení