Sme firma s históriou, bohatými referenciami a dlhodobými klientami.
Pozrite si míľniky vývoja našej spoločnosti.

Altamira Softworks / od počiatku

Sme malá, ale stabilná firma, ktorá si za roky svojej existencie dokázala vybudovať kvalitný tím, dobrú povesť a bohaté portfólio referencií. Dnes dokážeme realizovať projekty v prakticky ľubovoľnej veľkosti. Prezrite si časovú os vývoja našej firmy, s najdôležitejšími míľnikmi.

2009 / Vznik Altamiry

Altamira vznikla počas horúceho leta, impulzívne, no s veľkou víziou.
Firma bola od svojho počiatku zameraná primárne na vývoj - webov, online systémov, a neskôr mobilných aplikácií a už pred vznikom mala jasný biznis plán. Nevznikla ako "startup" a nikdy nemala externý kapitál. Od začiatku sa živila prácou pre skutočných klientov.

2009 – 2012 / Univerzitný technologický inkubátor STU

Tesne po svojom vzniku bola Altamira prijatá do Univerzitného technologického inkubátora STU, ako inkubovaná firma. Prijali nás vďaka webovému projektu Obcesr.sk - aplikácia generovala šablónové webstránky pre mestá a obce Slovenska a riešila tak problém katastrofálneho stavu webstránok samospráv. Medzičasom sme pracovali na budovaní nášho mena získavaním komerčných klientov a spoluprácou s väčšími agentúrami.

2012 – 2014 / Éra cestovného biznisu

Nadviazali sme dlhodobú spoluprácu so spoločnosťou TravelData, a spoločne sme vyvinuli online booking systémy pre množstvo veľkých cestovných kancelárií v strednej Európe, ako napr.: TUI ReiseCenter (www.tui.sk), ETI (www.eti.at), Ruefa (www.ruefa.sk), Neckermann Reisen / Thomas Cook (www.neckermannreisen.sk) a mnoho iných.
Okrem veľkých touroperátorov sme vyvinuli white-label riešenie, vďaka ktorému sme vedeli online booking systémy predávať aj menším agentúram - rýchlo, lacno, efektívne. Okrem webov sme vyvíjali aj mobilné aplikácie (TUI ReiseCenter, Verne.sk).

2013 – 2014 / J&T a TMR éra

Tatry Mountain Resorts spadajúcu pod J&T slovenskému publiku netreba predstavovať. Pre firmu, vlastniacu väčšinu Tatier sme vyvinuli online hotelový booking systémov s prepojením na recepčný a hotelový manažmentový systém Horec od Asseco Solutions. Vývoj prebiehal v spolupráci so spoločnosťou TravelData, s. r. o.

2013 – 2015 / Éra finančného sprostredkovania

Nadviazali sme úspešnu a dlhodobú spoluprácu s rakúskou spoločnosťou MBI, s pobočkami v 7 EU krajinách. Vyvinuli sme pre nich nielen webstránky, ale najmä multi-level-marketing manažmentový systém na správu a manažment práce maklérov spoločnosti, vrátane komplikovaného systému na výpočet overhead provízií.

2014 – 2016 / Éra farmaceutického biznisu

Začali sme úspešnú a dlhodobú spoluprácu s česko-slovenskou spoločnosťou CEEOR, ktorá bola neskôr kúpená americkým investičným gigantom WPP a premenovaná na Kantar Health (www.kantarhealth.com). Pre spoločnosť známu na trhu farma priemyslu na celom svete vyvíjame komplexný štatisticko-analyticý softvér pre analýzu commercial effectiveness - efektivity práce farmaceutických reprezentantov.
Spolupráca s Kantarom nás naučila mnoho o práci s big data a tiež sme sa naučili nuansy práce s medzinárodným korporátnym tímom (GB, USA, FR, SK, CZ, HU, PL...).

2015 – 2016 / Verejná sfÉRA

Koncom roka 2015 sme svoju pozornosť zamerali na verejnú sféru a podarilo sa nám vyhrať niekoľko verejných obstarávaní. Najzaujímavejšie z nich bolo obstarávanie pre Ministerstvo vnútra SR, pre ktoré sme vyvinuli aplikáciu zameranú na monitorovanie prejavov extrémizmu na internete. Aplikácia v prvom rade monitoruje internetové stránky na výskyt záujmových kľúčových slov, a zároveň poskytuje príslušníkom policajného zboru možnosť jednoducho a rýchlo zdieľat informácie o prípadoch naprieč celým Slovenskom. Projekt bol financovaný zo zdrojov MVSR a EÚ.
Ďalšie bežiace projekty máme s napríklad s Úřadom vlády ČR, či Ministerstvom kultúry SR.

Chcete vedieť viac?

Dohodnime si stretnutie, call, alebo si nechajte obratom vykalkulovať váš projekt.
Ponuku vám pošleme mailom.

Kontaktujte nás