Domov Blog Prípadové štúdie Webová aplikácia – Elektronické žiadosti do zdravotných poisťovní

Webová aplikácia – Elektronické žiadosti do zdravotných poisťovní

Farmaceutickej spoločnosti, ktorá je priekopníkom v oblasti biotechnológii, sme vytvorili riešenie, ktoré pomôže zamestnancom zefektívniť ich prácu a minimalizovať potrebnú byrokratickú záťaž.

V našej spoločnosti viac ako ktokoľvek iný chápeme, že inovácia nie je len slovo ale je to aj dôležitý a strategický obchodný nástroj, ktorý prináša nové možnosti pre našich klientov a hlavne pre ich zákazníkov.

Vzhľadom na našu dlhoročnú znalosť a skúsenosti v oblasti farmaceutického priemyslu, vieme oveľa viac pochopiť potreby zákazníkov z tejto oblasti. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa jedna z popredných farmaceutických spoločností pôsobiacich na Slovensku rozhodla spolupracovať na vývoji software na zákazku práve s nami.

Spoločnosť na Slovensku pôsobí už viac ako 15 rokov a je priekopníkom v oblasti biotechnológii už celkovo viac ako 35 rokov. V súčasnosti zamestnáva viac ako 17 tisíc ľudí po celom svete. Veríme, že naše riešenie je prínosom nielen pre spoločnosť, ale zároveň aj pre vedeckú obec v oblasti biotechnológii a pomôže zamestnancom spoločnosti zefektívniť ich prácu a minimalizovať potrebnú byrokratickú záťaž.

Aj toto softwarové riešenie na zákazku sme preto postavili pomocou vhodnej kombinácie tých najnovších technológii, ktoré umožnia zákazníkovi lepšie používanie, zvýšenie efektivity práce, úsporu času a dajú mu do rúk možnosť maximalizovať aktuálne možnosti a poskytujú priestor pre ďalší rozvoj.


Dôvody na nové softwarové riešenie

Lekári po celom svete sa každodenne stretávajú s veľkou mierou byrokratickej záťaže. Táto záťaž je spojená s evidenciou pacientov, podrobnou dokumentáciu a hlavne dokumentáciou k predpisovaniu liečiv a liekových prípravkov, ktoré podliehajú schváleniu revíznych lekárov. Táto byrokracia je veľakrát príčinou kvôli ktorej sa pacient nedostane k lieku, ktorý potrebuje. Okrem toho je potrebné liečbu takéhoto pacienta starostlivo plánovať, sledovať rôzne termíny tak, aby bola pacientovi zabezpečená vždy vysoká miera poskytnutej zdravotnej starostlivosti.

Cieľom tohto riešenia bolo odbremeniť lekárov od administratívneho zaťaženia pomocou nastavenia automatizovaného procesu tak, aby sa lekár mohol naplno venovať tomu, čo je skutočne dôležité – pacientovi a jeho zdravotnému stavu.


Požiadavky zákazníka na nové softwarové riešenie na mieru

  • Poloautomatizovaná a používateľsky prívetivá tvorba žiadostí na schválenie lieku revíznym lekárom pre všetky slovenské poisťovne
  • Automatizované sledovanie termínov a stavov žiadostí
  • Zrýchlená komunikácia doktora s pacientom
  • Prehľad pacientov spolu s ich stavom predpísaných liekov a procesov schvaľovania liečby
  • Automatická tvorba receptov

Použité softwarové technológie

  • Vue.JS (Javascript, HTML 5, SASS)
  • PHP Nette + Nextras ORM (PHP 7.1+)
  • MariaDB

Náš návrh riešenia

Aplikácia funguje na princípe „single-page-app“ s cieľom poskytnúť užívateľovi najlepšiu možnú používateľskú skúsenosť, rýchlu odozvu a interaktívne a hlavne intuitívne pracovné prostredie.


Ako sme pomohli zákazníkovi?

Lekár s použitím ATMS (Administrative Task Management System) je schopný vďaka tomuto software na zákazku iba pár klikmi vytvoriť žiadosť na liekový prípravok, ktorý podlieha schváleniu revíznym lekárom pre konkrétneho pacienta, rýchlo a efektívne žiadosť doručiť poisťovni a následne automatizovane sledovať jej stav. Systém lekára notifikuje o všetkých dôležitých termínoch, pomáha mu jednoducho lieky predpisovať a prispôsobovať proces liečby.

Lekár môže jednoduchým spôsobom pacienta kontaktovať aj pomocou preddefinovaných SMS správ, napríklad vyzvať pacienta na kontrolu. Systém mu tak pomáha automatizovať rutinné činnosti. Lekárovi môže do určitej miery pomôcť delegovať časť svojej práce aj na zdravotnú sestru, ktorá do systém pristupuje prostredníctvom vlastného prístupového konta s obmedzenými, ale konfigurovateľnými oprávneniami na prácu s jednotlivými modulmi systému.


Ideme ešte ďalej…

Webová aplikácia má veľký potenciál rozvoja do budúcnosti a už teraz máme v talóne množstvo funkcionalít, ktoré chceme v budúcnosti do systému pridávať. Priebežne vylepšujeme a pridávame nové funkcionality, jednou z nich je automatizované vytváranie eReceptov, integrácia na NCZI, rozšírenie možností notifikácie a užšia spolupráca s jednotlivými zdravotnými poisťovňami. Taktiež plánujeme pomôcť lekárovi automatizovane vypĺňať ďalšie tlačivá a protokoly, ktoré sú potrebné pri schvaľovaní onkologickej liečby ťažko chorým pacientom.

Ak máte aj Vy záujem o podobné riešenie, neváhajte nás kontaktovať a dohodnúť si nezáväzné stretnutie.

máte otázky?
ozvite sa nám
Dohodnime si stretnutie, call alebo nám skrátka napíšte a porozprávajme sa o vašom projekte. Keď nám dáte základné informácie, obratom vám vypracujeme orientačnú cenovú kalkuláciu vášho projektu.
Scroll to Top

ozvite sa nám

Dohodnite si konzultáciu

Budeme radi, keď sa s nami spojíte a predstavíte nám váš projekt.
Môžete nám tiež kedykoľvek zavolať na +421 948 247 270 alebo poslať správu cez Whatsapp. Čo najskôr sa s vami skontaktujeme.

Florian Schröder
4.5/5
Our team is happy with the quality of work that has been delivered. It is very robust, and the code normally works without us having to test too much. The unit tests are being done by them, and once it gets delivered, it’s usually very solid. There are always a couple of bugs, but I feel they are within very tolerable limits. Overall, we are happy with the quality they deliver.

S Našimi klientmi

Budujeme partnerstvá

Vývoj webových riešení
Vývoj mobilnej aplikácie
Vývoj a podpora webstránky
Vývoj software a webov
Vývoj mobilných aplikácií
Vývoj a podpora softwarových riešení
Poskytovanie softwaru na prieskum trhu
Dátové migrácie a vývoj webových riešení.
Vývoj softwarových riešení pre lekárov
Vývoj webových a softwarových riešení
Vývoj a podpora webových riešení.
Vývoj a podpora webových riešení